מאמרים

טוסקנה באיזי – טיול קבוצתי איכותי לבני שישים ומעלה

20150526_104600

עצם הזכרת השם טוסקנה, מעלה בדמיוננו מראות של מרבדים ירוקים, שדות שמזדקרים מהם ראשים צהובים של חמניות, שמיים בצבע כחול עמוק ואויר צח שגורם לריאות להכנס ל"שוק" בריאותי. על כל ראש הר מתנוססת לה טירה או עיירה ציורית, לרוב, העיירות בני מאות שנים ומשוחזרות להפליא. הטוסקנים מתוארים על ידי האיטלקים עצמם כאנשים תמימים, פשוטים, מקבלי פנים ונקיים מכל ההתחכמויות של בני הדרום או מהסנוביות של בני הצפון. היה משורר אמריקני בשם ווגט שכתב "כשאלוהים יצר את טוסקנה, הוא השתמש בכל הצבעים שעמדו לרשותו".

 אז מה בכל זאת מונע מבני שישים פלוס להגיע להחלטה לבקר בטוסקנה וליהנות מכל הטוב, שחבל ארץ זו יודעת ורוצה להעניק למבקר בה?

 מדובר בחבל ארץ לרוב הררי וקשה להליכה, בעיקר בתוך הערים הראשיות, השפה המדוברת היא איטלקית בלבד ובעיירות התושבים מדברים בעשרות ניבים שקשים להבנה אף לאיטלקים מאזורים אחרים, קשה מאד למצוא דוברי שפות אחרות, אף כי בקרב הצעירים כבר יש סימנים ראשונים לשינוי, אך הם עדיין מתביישים לדבר, אף כי הם מבינים.

 האוכל שונה מהמאכלים להם רגילים התיירים מישראל לאכול בבית, לרוב, הבשר הוא חזיר, ארנבות ,בקר או בשר צייד ואף הרטבים שמתבלים את הפסטות, ספוגים לא מעט משומן זה, שלא תורם לבריאותינו. הישראלי רגיל לסלטים קצוצים, בעוד הסלטים בטוסקנה דלים בירקות, ואף שהם טריים ביותר, מתבססים הם בעיקר על עלים ירוקים מסוגים שונים, וברוטב על בסיס שמן זית וחומץ.

 גם ההתמצאות בדרכים ונהיגה בדרכים שהג'י פי אס לא מכיר אותם, כרוכה במיומנות מסוימת, הכרת השטח ולדעת מתי "לסרב" להוראות הג'י. פי. אס להוריד אותנו מהציר הראשי.

 אז בכל זאת, איך ניתן לבני שישים פלוס לטייל ולהנות מטוסקנה הזמינה והמזמינה?

לשם זה, ובשיתוף פעולה עם כמה מוסדות תיירותיים בארץ, קמה לפני מספר שנים חברה בטוסקנה בשם Tuscanyeasy של ישראלים שלפני כעשר שנים החליטו לעבור במחצית חייהם השנייה לטוסקנה, ומאז עוסקים בתיירות וצברו ניסיון רב במשך השנים, כשהם מתרכזים בתיירות מסוג זה.

"טוסקנה באיזי" כפי שהיא נקראת בעברית, מציעה לכם, בני השישים פלוס, טיולים ב"איזי". היופי שבטיול הוא: שרואים הכל מה שרואים אחרים, טועמים מהכל מה שאוכלים המקומיים, אך כל זה מותאם לגסטרונומיה הישראלית, ולכושר של המטיילים. מטיילים בוואנים של עד שמונה מטיילים ונהג שהוא גם מדריך, ודובר עברית, שמכיר היטב את השטח, את השפה, את המקומות ואת דרכי הגישה הנוחים.

 הקבוצות הן בני שמונה אנשים לקבוצה, האירוח הוא בבתי מלון בוטיק על בסיס חצי פנסיון, בריכת שחיה, מדשאות ונוף. הלינה במיטות רחבות, בחדרים ממוזגים, בתנאים עם נוחיות מירבית, וכשיש טענות או בקשות, יש עם מי לדבר, ובשפתך.

 הטיולים עצמם הם בני שבוע, שישה לילות ושבעה ימים מלאים, כל יום יוצאים לאחר ארוחת הבוקר לסיור במקום אחד או שניים, שתי ארוחות מוגשות בבית המלון ולחילופין במסעדות נבחרות כשהתפריט "תפור" על הדיאטה של האורחים.

אוספים את חברי הקבוצה מרגע הגעתם לשדה התעופה באיטליה, אם זה בפירנצה או ברומא, מביאים אותם למלון למנוחה והתארגנות, כיבוד קל מחכה להם, ומרגע זה התוכנית, אותה מקבל מראש כל חבר בקבוצה, יוצאת לדרך.

 יש מגוון רב של מתוואים ופעילויות, והכל לפי גילם ודרישות חברי הקבוצה, ישנה גמישות מצד המארגנים בכל הנוגע לשינויים קלים בתוכנית. במהלך השבוע תבקר הקבוצה במבצר בן כאלף שנים משוחזר להפליא, בחדריו ואף יערך סיור על חומותיו, המבצר נמצא על שפת אגם טרזימנו, שם התנהל הקרב המכריע בין חניבעל לרומאים. ברשימת האתרים יש את סיינה והרובע היהודי, את פירנצה בסיור מודרך בעברית, את מונטפולצ'יאנו ופיאנצה בדרך היין של עמקי האורצ'יה והקיאנה ובטעימות של יין וגבינות. ביקור במנזרים מהמאה השתיים עשרה של מסדר הפרנציסקנים, ביקור בעיר קורטונה ובמוזיאון שאף הוא ידוע בחשיבותו אחרי האופיצי והאקדמיה של פירנצה. ביקור בעיר אסיסי באומבריה, עירו של הקדוש סן פרנציסקוס וכן יום שוק עתיקות מרשים בכל יום ראשון שבא אחרי הראשון לכל חודש במרכזה העתיק של העיר אראצו. כל הנסיעות הן בטווח קצר והנסיעה הארוכה ביותר היא מאה קילומטר ביום.

 אכילה משותפת במסעדות מובחרות הינה חוויה בפני עצמה, גם שפית שמדגימה איך מכינים פסטות ורטבים או טירמיסו מתוק ומזמין, יש ברשימת האטרקציות שלנו, והרשימה עוד ארוכה מאד.

הטיולים מאורגנים לפי רישום מראש ותלויים במינימום משתתפים, כאשר נרשמים שמונה משתתפים לתאריך מסוים, ההרשמה נסגרת. באתר החברה מופיעים תאריכים שונים ולכן קל יותר למתעניינים לתכנן את הטיול המתאים להם.

לכל שאלות בנושאי הטיולים, אנא פנו למייל tuscanyeasy@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *